Robert Zaczkiewicz (ur. 25 kwietnia 1976 roku) judoka Wisły, trener młodzików i dzieci starszych w TS Wisła. 

10 stycznia 2011 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów Robert Zaczkiewicz został wybrany prezesem Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.

Dwa medale zdobyli zawodnicy Wisły Kraków podczas mistrzostw świata weteranów w judo (zawody dla byłych judoków, którzy zakończyli karierę sportową i minimum od dwóch lat nie startowali na arenie międzynarodowej).

Zaczkiewicz wicemistrzem świata

Tytuł wicemistrzowski w kategorii 30-34 lat, w wadze do 73 kg wywalczył Robert Zaczkiewicz. Robert stoczył pięć pojedynków, szczególnie efektownie zwyciężając w półfinale, w którym pokonał przez ippon Rosjanina Mołożajewa. W finale nie dał rady Niemcowi Finkbeinerowi, przegrywając na yuko.

Zaczkiewicz mistrzem Europy

16 listopada 2009

Judoka Białej Gwiazdy Robert Zaczkiewicz zdobył złoty medal mistrzostw Europy masters, które odbyły się w miniony weekend we włoskiej miejscowości Lignano. Zaczkiewicz, startujący w przedziale wiekowym 30-34 lat w kategorii do 73 kg, w drodze do najwyższego stopnia podium pokonał pięciu przeciwników (Hiszpana, Włocha, Francuza, Estończyka, a finale Rosjanina Sadira Ayvazowa). Warto przypomnieć. że w czerwcu Robert w tej samej kategorii wiekowej i wagowej wywalczył tytuł wicemistrza świata. Serdecznie gratulujemy.